Informacje dla uczniów

Licznik odwiedzin


Warning: Creating default object from empty value in /home/platne/serwer18641/public_html/modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 296414

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home/platne/serwer18641/public_html/plugins/content/jw_sig/includes/helper.php on line 152

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home/platne/serwer18641/public_html/plugins/content/jw_sig/includes/helper.php on line 152

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home/platne/serwer18641/public_html/plugins/content/jw_sig/includes/helper.php on line 152

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home/platne/serwer18641/public_html/plugins/content/jw_sig/includes/helper.php on line 152

Z WIZYTĄ W URZĘDZIE GMINY

Z WIZYTĄ W URZĘDZIE GMINY

1333009095778Jak funkcjonuje Urząd Gminy, jakie sprawy można w nim załatwić, jakie są zadania własne i zlecone Samorządu gminnego, czym się zajmują się  organy samorządu terytorialnego: organ uchwałodawczy i kontrolny - Rada Gminy oraz wykonawczy - Wójt, kto ich wybiera i ile trwa kadencja, co to w ogóle jest samorząd terytorialny oraz samorządność, jakie są główne źródła finansowania zadań Gminy (budżet Gminy),

jak wygląda struktura terytorialna  i demograficzna Gminy Purda, kto odpowiada za rozwój naszego regionu - odpowiedzi na te i wiele innych pytań chcieli poznać uczniowie klas drugich naszego Gimnazjum, toteż uczestniczyli w nietypowej lekcji wiedzy o społeczeństwie poprowadzonej osobiście przez Pana Jerzego Laskowskiego – Wójta Gminy Purda (klasy II B i II C – 16.03.2012 r. a klasa II A – 29.03.2012 r.)

Pomysł praktycznej lekcji WOS stanowi realizację Nowej Podstawy Programowej, która zakłada nawiązanie kontaktu z lokalnymi instytucjami publicznymi organizacjami pozarządowymi oraz podjęcie współpracy z jedną z nich. nauczyciela gimnazjum w Purdzie. Celem wycieczki edukacyjnej było poznanie i zobaczenie na własne oczy, jak wygląda funkcjonowanie samorządu gminnego, ponieważ wiedza praktyczna jest zdecydowanie lepiej przyswajalna niż teoria i informacje książkowe.
Dziękujemy za serdeczne przyjęcie, doskonałe przygotowanie merytoryczne ze strony Wójta Gminy – Pana Jerzego Laskowskiego!

Katarzyna Wysocka-Pianowska