Informacje dla uczniów

Licznik odwiedzin


Warning: Creating default object from empty value in /home/platne/serwer18641/public_html/modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 296397

I Ogólnopolski Turnieju Piłki Nożnej

image002

Nasze Gimnazjum, w dniu 15-05-2011 roku, uczestniczyło w I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej drużyn sześcioosobowych, który odbywał się, zgodnie z założeniami, na terenie Boiska piłkarskiego „ Orlik" w Barczewie.

Cel turnieju:

I. Zawodnik:

a.    Potrafi rywalizować w duchu fair- play,

b.     Potrafi pożytecznie spędzić czas wolny,

c.    Potrafi panować nad emocjami,

d.    Zna przepisy gry w piłkę nożną.

 

 

Główny cel turnieju:

 

Wyłonienie najlepszej drużyny z rywalizacji sportowej.

Wyłonienie najlepszego zawodnika turnieju.

Wyłonienie najlepszego bramkarza turnieju.

 

 

 

Metody przekazywania i zdobywania wiadomości:

I.    Pokaz z objaśnieniem,

II.    Obserwacja spotkań prowadzonych przez Sędziego zrzeszonego w PKS, aktualnie asystenta 1- ligi,

III.    Pogadanka,

IV.    Wykonanie zadań ruchowych- mecze sportowe.

 

W turnieju brała udział młodzież z niedostosowana społecznie / wychowankowie zakładów, ośrodków wychowawczych/ oraz przedstawiciele gimnazjum naszej szkoły i gimnazjum barczewskiego. Celem rywalizacji było wyłonienie najlepszej drużyny piłkarskiej w turnieju, zachęcenie uczestników do odpowiedzialnego udziału w turnieju oraz aktywny współudział w organizacji, przypomnienie, utrwalenie wśród zawodników,  przepisów gry w pikę nożną. Dodatkowo przeprowadzono głosowanie na najlepszego zawodnika i bramkarza turnieju.

Zgodnie z założeniami turnieju wzięły w nim udział cztery drużyny:

  1. Zakład Poprawczy w Barczewie,
  2. SdN Pobiedziska, która przyjechała,
  3. MOW Lidzbark Warmiński,
  4. Gimnazjum w Purdzie oraz
  5. Drużyna żeńska przedstawicieli Gimnazjum nr 1 w Barczewie, które grały mecz pokazowy z wyłonionymi przedstawicielami wszystkich drużyn. W skład reprezentacji żeńskiej wchodziły reprezentantki kadry Polski do lat 17. i reprezentantki kadry województwa.

W wyniku rywalizacji wyłoniono najlepszą drużynę, która wygrała wszystkie spotkania - MOW  Lidzbark Warmiński. Zawodnicy naszego gimnazjum reprezentowani przez uczniów: Michała Milewskiego, Krystiana Zinka, Roberta Zinka, Łukasza Karpińskiego, Karola Żywicę, Macieja Wołyńskiego, Szymona Zakabłuka, w rywalizacji ze starszymi kolegami zajęli trzecie miejsce. Otrzymali pamiątkowy puchar i dyplom. W czasie rywalizacji sportowej rozstrzygnięto konkursy na: najlepszego zawodnika turnieju oraz najlepszego bramkarza- Jednogłośnie, przez trenerów i kapitanów drużyn, wybrany został reprezentant naszej szkoły Krystian Zink, który za wyróżnienie odebrał pamiątkowy puchar i dyplom.

Na zakończenie turnieju odbył się pokazowy mecz uczestników z żeńską drużyną reprezentantek gimnazjum. Do reprezentacji turnieju został wybrany  nasz uczeń, wyróżniający zawodnik turniej: Michał Milewaski. Spotkanie zakończyło się wygraną chłopców, jednak dziewczętom udało się strzelić cztery bramki.

 

 

Dariusz Baranowski- nauczyciel wychowania fizycznego.

 

 

Foto z turnieju:

 

 

image003

 

Uroczyste otwarcie turnieju przez Panią Dyrektor

 

 

 

image004

 

Nasi walczą

 

 

image005

 

Najlepszy bramkarz turnieju.

 

 

Przygotował Dariusz Baranowski- nauczyciel wychowania fizycznego.