Informacje dla uczniów

Licznik odwiedzin


Warning: Creating default object from empty value in /home/platne/serwer18641/public_html/modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 296418
Błąd
  • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/to_juz_bylo/2012_2013/projekty/bezpiecznaszkolabezpiecznyuczen/zad8

Sprawozdanie z realizacji zadania konkursowego konkursu „ Bezpieczna szkoła- bezpieczny uczeń” Zadanie nr 8

1. Zadanie nr 8-  „ Nie jesteś sam”

2. Realizujący- Gimnazjum w Purdzie, 11-030 PurdaPedagog szkolny zwrócił się z prośbą do  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Zespołu Kuratorów Służby Sądowej w Olsztynie oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Purdzie o oddelegowanie przedstawicieli w/w instytucji w celu  przeprowadzenia prelekcji na temat: „Jak monitorować sytuację osób, które znalazły się w biedzie, chorobie, stanie sieroctwa społecznego i eurosieroctwa. Rodzaje i formy pomocy, wsparcia kuratorów
w w/w sytuacjach.”

Prośba pedagoga została pozytywnie rozpatrzona i w dniu  20.11.2012 r. odbyło się spotkanie uczniów gimnazjum z przedstawicielami instytucji wspierających prace wychowawczą szkoły. W spotkaniu udział wzięli: Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Purdzie, pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie oraz Kurator Sądowy, którzy udzielili uczniom informacji: jak monitorować i obserwować sytuacje otoczenia szkolnego lub lokalnego; jak pomagać osobom, które  znalazły się
w biedzie, chorobie, stanie sieroctwa społecznego lub eurosierodztwa; gdzie mogą szukać pomocy. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu zadając pytania, które w większości  dotyczyły problemów występujących na terenie gminy. Tematyka spotkania „Nie jesteś sam” została również poruszana  na godzinach wychowawczych. Nauczyciele w formie konwersatoriów dyskutowali z uczniami o problemach eurosierodztwa, ubóstwa, chorobach, patologii i o przyczynach niedostosowania społecznego. Wspólnie zastanawiali się nad formami działań, które zniwelują problemy i pozwolą ludziom na prawidłowe funkcjonowanie. Spotkanie i konwersatoria miały na celu zwrócenie uwagi młodych ludzi na problemy osób potrzebujących pomocy. Uczniowie, po zapoznaniu się z informacjami przedstawionymi przez pracowników instytucji wspierających projekt oraz po dyskusjach na zajęciach, będą potrafili dostrzec problemy niedostosowania społecznego oraz będą wiedzieli, gdzie i do kogo mogą zgłosić się o pomoc i w jaki sposób udzielać wsparcia osobom potrzebującym.

Gimnazjaliści pozytywnie ocenili sposób i metody przekazywania wiedzy. Określili, że treści merytoryczne spotkania i  konwersatoria były zaprezentowane w przystępnej i łatwej do przyswojenia  formie.

Przedstawiciele w/w instytucji otrzymali od całej społeczności szkolnej podziękowania w formie dyplomów .

 

{gallery}to_juz_bylo/2012_2013/projekty/bezpiecznaszkolabezpiecznyuczen/zad8{/gallery}